Málokteré bazénové příslušenství vám nabídne tak optimální výkon za nízkou cenu, jako krycí hladinová plachta. Nad touto větou se možná pousmějete a pomyslíte si, že jsme to asi přehnali, ale počítejte s námi:

Izolační vrstva proti ochlazování vody – krycí solární plachty jsou zhotovené z plastové (bublinové) fólie. Bubliny jsou tu proto, aby fólie neklesla ke dnu, a navíc vzduchová hmota spolu s plastem působí jako izolant, čímž snižuje ochlazování vody v bazénu a šetří náklady na její ohřev. Toto je sice významné plus, ale z hlediska úspor energií jde spíše o okrajovou záležitost.

květ na hladině

Nečistoty na hladině – fólie sníží výskyt prachových částic, hmyzu, úlomků listů a dalších hrubých nečistot, čímž šetří náklady na provoz bazénové filtrace. Také významné plus, ale opět nejde o nic tak zásadního z hlediska finančních úspor.

Vypařování vody – budete-li mít na zahradě bazén o rozměrech 4 x 7 metrů, za jediný den se z jeho hladiny vypaří do ovzduší v průběhu koupací sezóny přibližně 150 litrů vody. Zanedbatelné číslo? Vůbec ne! Za týden to bude již více, než jeden kubík, a za měsíc čtyři a čtvrt kubíku vody, kterou musíte neustále dopouštět. V průběhu koupací sezóny (pokud uvažujeme dobu cca 5 měsíců), musíte dopustit 21 kubíků vody, což je v přepočtu na vodné a stočné (uvažujme 120 Kč za kubík) 2520 Kč. Budete-li toto provádět po dobu pěti let, doslova vyhodíte oknem přes dvanáct tisíc korun, přitom cena plachty je výrazně nižší, a životnost výrazně delší.

voda v bazénu

Pořízení fólie se vyplatí pro každý typ bazénu, ať už jde o jakoukoli velikost, protože fólie je zdravotně nezávadná – netoxická, neškodí ani zvířatům a životnímu prostředí, je recyklovatelná, lehká a nezabere vám doma při zazimování bazénu mnoho místa. Budete-li s ní šetrně zacházet, jistě vás nezklame, a hlavně budete vědět, že vám pomáhá snížit náklady na provoz bazénu.