Životní cesty jsou různé. Někdo zdědí nějaký majetek, někdo o něj přijde, někdo se musí stěhovat a prodat stávající bydlení, zkrátka každý čas od času musí něco řešit. Pokud nebydlíte v nájmu ale ve svém, může se i vám přihodit, že budete muset bydlení vyměnit za jiné a přestěhovat se. Nezáleží na důvodu prodeje ale na tom, aby byl prodej úspěšný. Prodat nemovitost je mnohem těžší než si spousta lidí myslí. Nestačí jen dát inzerát na internet a čekat na zázrak. Nemovitostí je v nabídce hodně, a pokud chcete tu svou prodat, je často lepší prodej předat do rukou realitní kanceláře. Proč?

prodaný dům

Na trhu působí celá řada realitních kanceláří. Ne každá je bohužel seriózní, a pokud se rozhodnete jejich služeb využít, velmi pečlivě si ji vyberte. Sledujte recenze na internetu, protože určitě mezi nimi najdete recenzi i na tu svou, kterou jste si vybrali. Každá solidní realitní kancelář vám řekne jak rychle by se vaše nemovitost mohla prodat a co konkrétně pro to udělá daný makléř.

uzavření smlouvy

Nikdo nechce vyklízet cizí nepořádek
Zdědili jste dlouho neobydlený dům? Pak ho budete muset vyklidit, protože uklizené nemovitosti se prodávají snáz. Nikdo totiž nechce trávit svůj čas tím že bude vyhazovat cizí nepořádek. Je to problém starších domů, kde dlouho nikdo nebydlel. V takovém případě ani nebývá dům v nejlepším stavu. Proto novému majitelů ulehčete práci a ukliďte co je ve vašich silách. Nové nemovitosti nebo ty udržované se prodávají snáz tak, že se použijí k nafocení dekorace, které působí útulněji.
Realitní fotografie by měla obsahovat celkový pohled ze všech stran, měly by na nich být zachyceny i pozemky, a samozřejmě by neměla chybět nemovitost nafocená zevnitř, protože interiér zájemce zajímá možná víc než venkovní pohled. Proto dbejte na to, aby fotografie k vaší nemovitosti odpovídaly skutečnosti.