Menstruace je bohužel něco, co ženy může v životě výrazně omezit. Řeč může být o tom, že některé ženy mají týden před a týden během menstruace tak fyzicky náročný, že nejsou schopné žít běžný život. Pokud jsou Vaše problémy během menstruace tak výrazné, že nejste schopna žít plnohodnotný život, jistě není od věci tento problém konzultovat se svým lékařem. Vedle těchto velmi nepříjemných problémů můžeme ale mluvit také o tom, co již není sice tak významný problém, ale co i tak zůstává nemilým omezením. Jedná se o menstruaci a její řešení během letních měsíců. Je běžné, že pokud se žena chystá do vzdálených krajin, kde ji třeba mohou čekat i aktivity velmi náročné, dojde k přirozenému opoždění menstruace.

koupání u moře

Takto reaguje tělo na zátěž a stres běžně, takže není třeba se ničeho obávat. Na druhou stranu, není možné se na tento mechanismus spolehnout, takže pokud nechcete nebo nemůžete z praktických důvodů dostat v následujícím měsíci menstruaci, je jednoduchým řešením zajít si ke svému gynekologovi, který Vám může předepsat speciální léky. Ty jsou schopné menstruaci oddálit a Vy si tak můžete oddychnout. Toto ovšem není vhodné řešení, pokud jen nechcete mít přes horké léto menstruaci, která Vám znemožňuje se jít koupat.

léto u vody

Stále se totiž jedná o hormonální léky, které jsou pro tělo poměrně velkou zátěží, takže je lepší se jim vyhnout, pokud je to jen trochu možné. Pokud přesto toužíte si vychutnat horké počasí u vody, je možné vyzkoušet jiné možnosti. Menstruační kalhotky do vody jsou jistou možností, jak se ochránit a zároveň si užít léto, jak se užít má. Je možné, že pokud jste ještě menstruační kalhoty na vlastní kůži nevyzkoušeli, nezdá se Vám tato možnost přesvědčivá. Stačí ale vybrat si kalhotky od spolehlivé firmy. Jedná se o ekologickou i ekonomickou alternativu k běžným hygienickým pomůckám.