Ruční bazénové vysavače patří do základního příslušenství zahradních i vnitřních bazénů, ovšem někteří lidé si řeknou: „No jo, vždyť je to ale jen kus kartáče v podobě nástavce na teleskopickou tyč, co se připojuje k filtraci a je to něco podobného, jako klasický sáčkový vysavač na koberce v obýváku“. Ano, máte pravdu, ovšem pojďme si rozebrat jeho výhody a důvody, proč těmto výrobkům dát přednost:

sluneční brýle

Je levný – zakoupíte jej doslova za pár stovek. A když vám praskne, což se běžně nestává, spíše kdybyste na něj nedopatřením šlápli nebo na něj spadlo nějaké těžké břemeno, nebude to pro vaši domácnost velká finanční ztráta.

Jednoduchá obsluha – nikdo vám nemusí vysvětlovat, jak s ním máte zacházet. Jednoduše jej nastrčíte na výsuvnou tyč a spustíte filtrační proces. Odpadají složité návody k obsluze a čištění poloautomatických a robotických strojů.

venkovní bazén

Je bezporuchový – pamatujte, že čím složitější stroj a přístroj, tím větší pravděpodobnost nějaké závady. Toto je zcela logická přímá úměra, která se vztahuje nejen na bazénové vysavače, ale na jakékoli výrobky spotřebního zboží. Ruční bazénový vysavač je jen kus plastiku, kde se v podstatě nemá co porouchat.

Je spolehlivý – vzhledem k bezporuchovosti ručních vysavačů lze tvrdit, že jsou maximálně spolehlivé, a odvedou perfektní práci. Je to svým způsobem vaše prodloužená ruka, která šmátrá po dně a čistí jej od bakteriálního slizu a dalších usazenin. Je to ovšem plně ve vaší režii, proto musíte být pečliví a trpěliví a vysávat dno bazénu naprosto precizně a důsledně.

Zacvičíte si – víte, že ruční nástroje, zejména takové, s nimiž pracujete ve stoje na pevné podložce, výrazně přispívají k vašemu zdraví? Posílíte s nimi imunitní a lymfatický systém, procvičíte zádové a břišní svaly, rozhýbete paže, trapéz a ramena a budete namáhat i svaly dolních končetin.