Chorvatsko je země, kde najdete spoustu krásných míst pro vaši dovolenou. Kromě přístavních měst zde najdete i spoustu menších i větších ostrůvků, kde můžete strávit příjemný čas.

Hvar

Jedním z nejznámějších ostrovů v Chorvatsku je Hvar. Nachází se v oblasti Dalmácie. Nachází se přímo naproti Splitu. Najdete tu krásné pláže, a ještě krásnější přírodu. Lákadlem především pro mladší generace je velmi rušný noční život, spousta barů a restaurací. Na ostrově najdete i spoustu kulturních zajímavostí, například městské hradby, které se dochovaly z roku 300, nebo katedrálu.

Hvar

Vis

Pokud hledáte něco méně zalidněného, než je výše zmíněný ostrov Hvar, ostrov Vis bude pro vás těším pravým místem. Vis není tolik vyhledávaný turisty, a přesto tu najdete všechno, co potřebujete k dokonalé dovolené. Nádherné pláže, zátoky chráněné útesy, bílé oblázkové pláže a průzračně modrou vodu. Nechybí také malebné chorvatské restaurace. Zajímavostí také je, že se na tomto ostrově natáčel film Mamma Mia 2.

moře

Brač

Brač je jedním z největších chorvatských ostrovů. Místní pláže nesou označení za „nejkrásnější pláže světa“. Pláže na ostrově Brač se totiž vyznačují svým výjimečným tvarem, bělostnými oblázky, písečnými plážemi a průzračně modrou vodou. Zajímavostí také je, že prezidentův Bílý dům je postaven z bílého pískovce, který se nachází na tomto ostrově.

Pag

Pag je malým ostrovem, který se skládá z dvou horských pásem. Najdete tu řadu malých rybářských osad. V městě Novalja najdete rušný noční život, spoustu barů, hospod a možností zajít si na večírek. Najdete tu také pověstnou pláž Zrćé. V městě Pag najdete také pověstnou gotickou katedrálu.

Pokud chcete zažívat krásy Chorvatska pravidelně, prohlédněte si nabídku prodeje nemovitostí Chorvatsko. Můžete investovat do nemovitosti v Chorvatsku a učinit si z ní druhý domov.