Modré světlo je taková moderní strašák a některé výmysly skutečně tahají za nos. Pohádky o oslepnutí z koukání do monitoru vlivem tohoto světla jsou samozřejmě ničím nepodložené nesmysly. Ne, že by modré světlo neexistovalo, to nepopírám, ale jeho vliv na lidské tělo je poněkud někde jinde.

Je vědecky prokázáno, že má vliv na melotonin, ale to je tak zhruba vše. Ovšem pozor, i toto může s člověkem docela zamávat a nabourat mu jeho zažitý cyklus. Melotonin je totiž hormon, který tělu dává únavu. Takže člověk rozumný zaleze někam do postele, nebo prostě tam kde se dá odpočívat. Nu a modré světlo má schopnost blokace. Takže je narušený klasický cyklus. A může to dojít až tak daleko, že se projeví poruchy spánky, které vedou k dalším, a to dalekosáhlejším důsledkům. Není proto od věci chránit si zrak brýlemi. Ne, takovými jako jsou na fotce níže ne, ta fotka je pouze ilustrační.

obyčejné brýle

K ochraně nám slouží brýle pohlcující modré světlo, které lze zakoupit ve specializovaných prodejnách. Vy však nemusíte nikam chodit, protože si je objednáte přímo zde. Ano, věřte nebo ne, ale jinak barevný text výše je takový malý kouzelník. Jmenuje se Odkaz, nebo anglicky Link. Na něj musíte kliknout, aby se kouzlo podařilo. Tím se během sekundy dostanete na webové stránky prodejce takových brýlí a zde si můžete v klidu domova v pohodlí a třeba i u kafíčka vybrat ty, které by vám mohly vyhovovat.

žena s brýlemi

Možno jen připomenout, že zde není třeba tak nějak moc hledět na krásu, ale spíše na účel. Brýle by vám měly sedět pevně a nesjíždět z nosu, jinak vás to bude rušit a také znervózňovat. A protože si je na dálku samozřejmě nemůžete vyzkoušet, můžete si zavolat nebo napsat o radu. Lidé, kteří tam jsou vám rádi pomohou s výběrem nebo vám celkově řeknou to, co potřebujete. Takže neváhejte a rychle si tyto brýle objednejte, aby na vás ještě zbylo.