Když se děti dostanou do školkového věku většinou maminkám končí rodičák a opět musí nastoupit do práce. Jejich tři roky nebo delší doba, podle toho na kolik si dali rodičovskou dovolenou, končí a již nebudou podporováni. Tudíž jim nic jiného než návrat do práce nečeká. Ovšem jsou i takové ženy, které si při jednom dítěti udělají i druhé a tak se jim doma pobytu doma o něco prodlouží. Od tří let se dávají děti do školky a jsou tak zařazeny do kolektivu dětí, aby si zvykli na společnost a vzájemné respektování. Ve školce se naučí spoustu nových věcí. Jak spolupracovat, jak vycházet s dětmi, ale i dospělými, jak si sjednat pořádek nebo jak se dělit a být hodný na ostatní.

klíčenky na krk

Všechno má své pro a proti. Ovšem je to skvělou volbou. Dítě ráno odvede matka do školky a jde sama do práce. Po práci a to do určité hodiny, do kdy jsou školky v provozu, si opět dítě vyzvedne a má ještě zbytek dne na to, aby si ho užila a prožili spolu pěkný den. Tak to chodí u všech rodin. Klasické státní školky jsou od tří let věku dítěte, a když je mladší, tak vám ho nevezmou. Jen to není domyšlené. Když se dítě narodí například v lednu nebo v dubnu, tak ho do školky dříve nevezmou. Když máte rodičovskou dovolenou na tři roky, tak jí musíte prodloužit, abyste dítě dostali do školky následující rok. Dítě je tak ve školce s mladšími dětmi, ale dříve nastoupit nemůže. Je to velmi těžké si naplánovat porod na správný měsíc, aby vám pak vzali dítě do školky. Ne není to možné. Když se vám narodí miminko, jste rádi, že ho máte a je vám jedno, v jakém měsíci to je.

klíčenky na krk

Ovšem některé školky jsou dělány již tak, že se mohou přihlásit i děti mladší a to od dvou let. V této školce dítě nemusí být samostatné. O všechno se tam postará Paní učitelky. Nemusí ani umět na záchod nebo samy jíst. Se vším dětem pomohou. Jsou to většinou soukromé školky a jsou pro ty maminky, které chtějí začít pracovat o něco dříve, než jim skončí rodičovská dovolená. Je to vhodné hlavně pro děti, kteří jsou narozené v půlce školního roku a musí jít do školky dříve a to do soukromé nebo naopak později do státní. Ještě, že je více možností. Většinou dítě ve školce vyzvedává zákonný zástupce a lidé dále pověřené, jako je babička a dědeček. Kteří pak dítě odvedou domů a tam čekají na rodiče. V takovém případě mají u sebe klíče od domu nebo je má dítě na klíčence na krku.