Je docela dobře možné, že jste se ještě s tímto výrazem nesetkali. Pokud jste nekuřák a nezajímáte se o podobné věci, je pro vás tento výraz jistě zcela neznámý. Setkali jste se s ním poprvé, a proto vám to bude zde vysvětleno.

Šiša, šíša, nebo nejsprávněji shisha, je vodní dýmka. U nás se jí také někdy říká vodnice, ale můžete se setkat také s výrazem vodárka. Inu, jiný kraj, jiná řeč. Tuto vodnici tvoří více částí. Největší je nádoba na vodu, které se též říká váza či karafa. Tato část je vlastně jakýsi základ, do kterého se nalije voda. Přes ni pak prochází kouř ze zapáleného tabáku a tím se ochladí. Tato karafa má vývod, na který se napojí šlauch neboli hadice, na kterou se nasadí náustek, ze kterého se mocně potahuje. Kouř je vodou ochlazen a vlastně proto se vodnice používá.

kouření vodní dýmky

Nemůžeme samozřejmě zapomenout na část kde dochází k samotnému hoření tabáku. Ten se míchá s různými ingrediencemi a následně teprve pak používá. Této části se všeobecně říká korunka. Možná se ještě setkáte s výrazem tarbuš, ale ten se nepoužívá vždy a všude. Takže této části nebudeme věnovat pozornost.

Jak vidno, vodnice jako taková není nějaké obyčejné zařízení, ale docela složitý systém. Hlavně karafa může být velmi umělecky vyvedená, stejně jako ostatní částky a tu je pak její cena výrazně vyšší. Většinou o hodně.

kouření vodní dýmky

Protože má toto zařízení více částí, lze je většinou běžně střídat a měnit. Když třeba potřebujete vyměnit náustek na vodní dýmku, je to naprosto jednoduchá záležitost. V nejbližší prodejně si je prostě koupíte. Je však pravou, že jich u nás zase tak moc není. Takže, víte co, nepátrejte, kde je nejbližší a prostě klikněte na odkaz, který vidíte o něco výše. Je to ten text jinou barvou. Nu a pokud to uděláte, ocitnete se v internetovém obchodě, kde si můžete vybírat dle chuti a libosti. Po zaplacení si pak počkáte, až zboží dorazí k vám.