Je to už opravdu hodně dlouho, kdy jsem se s partnerem dohodla, že si konečně už vezmeme hypotéku. My jsme o hypotéce už mluvili opravdu hodně dlouho, ale stále potom jsme se dohodli nakonec na tom, že vlastně raději nebudeme riskovat, že se nechceme zadlužit. Jenomže je tohle normální? Podle mého názoru ne. Já sama jsem si řekla, že nejlepší by bylo, kdybychom si třeba dohodli určité splátky. Já sama jsem s partnerem také přemýšlela o tom, že když třeba budeme mít hypotéku, že by bylo nejlepší, kdybychom si také třeba hypotéku pojistili. Ano, čtete správně. Hypotéka jde také pojistit a já si myslím, že i když vy budete potom dbát na to, aby vlastně hypotéka byla opravdu kvalitní, tak se nemusíte bát, že byste potom měli třeba nějaké problémy.

Vypočítejte si, jak se vám hypotéka vyplatí.

Nebo postihy. Já taky vždycky samozřejmě dbám na to, když si vezmu nějaký finanční produkt, abych měla všechno v pořádku. Nechci opravdu nic zanedbat, a proto jsem si řekla, že nejlepší bude, když s partnerem, také všechno ještě promyslíme. Říká se, že dvakrát měř a jednou řež a tohle se týká i hypotéky. Proto jsme si řekli, že si vyzkoušíme americkou hypotéku. Bylo nám řečeno, že právě americká hypotéka se vyplatí a je také hodně využívaná a velice oblíbená.

Hypotéku si můžete různě vypočítat a zajistit.

Spočítali jsme si na kalkulačce americkou hypotéku https://www.americkahypoteka.cz/americka-hypoteka-kalkulacka/, a když jsme si vypůjčili kalkulačku na americkou hypotéku, tak jsme s partnerem byli opravdu hodně překvapení. Podle mého názoru americká hypotéka je tak skvělá, že nám se vyplatí. A úplně už jsme se viděli, že bydlíme ve vlastním bytě. Vážně mnoho lidí chce bydlet ve vlastním bytě, ale třeba na to nemají vůbec ani peníze. To je potom škoda a tady přichází na řadu a na pomoc právě hypotéka, jako například americká hypotéka, kterou také můžete vypočítat na kalkulačce. A vypočítat na kalkulačce americkou hypotéku není vůbec složité, stačí se jenom podívat, jak se to dělá a ihned to umíte.